כפי שידוע מכירות באתרים אונליין מתמקדים בהשגת תנועה לאתר באמצעות קידום בגוגל. אכן קידום בגוגל הינו מרכיב קריטי במסחר אונליין, אך גם ממשק אתר נוח וידידותי למשתמש לא פחות חשוב. לא משנה כמה תנועה תגיע לאתר, אם אנשים מתקשים להשתמש בו או לנווט בו, המאמצים שלכם להשיג גולשים יהיו לחינם.

אני מציגה לכם כמה אסטרטגיות חשובות לבניית אתרים עם חוויות טובות לגולשים – חווית משתמש טובה עבור כל המבקרים באתר

* הטיפים מתאימים לכל סוגי האתרים, שדרוג אתרים, בניית אתרים בוורדפרס ועוד

ניווט – תפריט

התפריט הוא הכלי שבאמצעותו המבקרים מטיילים באתר, ולכן יש ליצור ממשק אינטואיטיבי וקל לשימוש. ברגע שהמבקרים ירגישו מתוסכלים מכיוון שהם לא יכולים למצוא משהו, הם לא יטיילו באתר זמן רב.

תפריט האתר אמור להקל על האופן שבו ארגנתם את המידע, ולאן כל קישור ייקח את הגולשים. לדוגמה, באתר תכשיטים יהיו קטגוריות שונות של תכשיטים. לכל קטגוריה שונה יהיו קישורים לכל סוג התכשיט בתת-קטגוריה. לקוחות צריכים לדעת תמיד לאן אתם מפנים אותם, וחשוב לא פחות, כיצד הם יכולים לחזור לדף הבית.

תוכן הניתן לסריקה על ידי הגולשים

המבקרים לא יקראו את האתר כמו ספר אלא יסרקו במהירות את הדפים כדי לאתר את המידע הדרוש להם. צרו כותרות בולטות והכרזות כדי להתאים לסריקה מסוג זה. תזכורת: רק כ -16% מהמבקרים יקראו כל מילה באתר, ו 79% יסרקו במהירות את התוכן.

פריסה נקייה

עיצוב אתרי האינטרנט של היום נוגע באזורים גדולים של חלל לבן. השתמשו בתמונות אטרקטיביות כדי לפרק את הטקסט לפסקאות.

מעל לכל, הימנעו מיצירת אתר עמוס וצעקני שנראה כאילו הוא נבנה בשנות התשעים.

חשיבות המהירות

האם ידעתם שאם לאתר שלכם לוקח יותר מ -2.5 שניות להטען, סביר להניח שהגולשים ילחצו על כפתור הקודם ויחזרו לדף החיפוש? השתמשו בכלים של גוגל לבדיקת מהירות האתר שלכם.

דרך אגב, מהירות האתר תלויה במידה רבה גם בשרתים המארחים את האתר. גוגל מעדיף אתרים עם זמני טעינה מהירים יותר ומשתמש במדד זה לקביעת דירוגי האתר במנועי החיפוש. כל שיפור שיתבצע בממשק האתר וישפר את חווית הגלישה זה ישפר את הדירוג של האתר במנועי החיפוש של גוגל, יביא יותר תנועה ויגדיל המרות.

צריכים עזרה עם בניית אתרי תדמית ? מוזמנים ליצור קשר.

הישארו מעודכנים

החברים שלנו מקבלים הטבות בלעדיות ועדכונים  ישירות לתיבת המייל שלהם