לימודים אונליין נמצאים במגמת עלייה בשנים האחרונות, וממש לא קשה לראות מדוע. מצד אחד, קורסים אונליין הפכו פופולריים מאוד בזכות הסיבה הפשוטה שהם יותר נוחים מקורסים פרונטליים מסורתיים.

התלמידים יכולים להתאים את הלימודים סביב תחומי האחריות וההתחייבויות הקיימים שלהם, ויכולים לעסוק בתכני מולטימדיה וחומרי לימודים בכל זמן שנוח להם. ואפילו יותר מזה: הם לא צריכים לנסוע לשום מקום כדי ללמוד, הם יכולים פשוט להיכנס לקמפוס הווירטואלי מהנוחות של הבית או המשרד שלהם.

יש סיבה שנייה מדוע לימודים אונליין הפכו לכל כך פופולריים

הם זולים יותר. לעתים קרובות עלות יכולה להיות הגורם המונע שאנשים אינם נרשמים לקורסים שהם מעוניינים בהם. זה גם פוגש חברות המעוניינות לעודד את עובדיהם לעבור הכשרה נוספת, אך אין להם תקציב עבור כנסים וקורסים להכשרות פרונטליות. קורסים אונליין נגישים בקלות ובתקציבים קטנים בהרבה.

בנוסף לנוחות והעלות, מספר גדול של סטודנטים פונים ללימודים אונליין מכיוון שהם דרך טובה יותר ללמוד. התלמידים שרוצים לשפר את ההבנה שלהם, ללמוד מיומנויות חדשות ולקבל כישורים יקרי ערך, מעוניינים להירשם לסוג הקורס שיהיה היעיל ביותר.

להלן חמש סיבות מדוע לימודים אונליין יכולים להיות יעילים יותר מאשר להירשם לקורסים פרונטליים:

התלמידים לומדים יותר ממה שהם לומדים בקורסים פרונטליים.

IBM מצאה כי המשתתפים לומדים חומר פי חמש יותר בקורסי לימודים אונליין ומשתמשים בתכני מולטימדיה מאשר בקורסים פנים אל פנים מסורתיים.

מכיוון שקורסים והדרכות אונליין מעניקות לתלמידים שליטה מלאה על הלימודים שלהם, התלמידים מסוגלים לעבוד בקצב שלהם. ניתן לנוע במהירות רבה יותר באזורים של הקורס שבו מרגישים בנוח, ולאט יותר במקומות שבהם צריכים קצת יותר זמן.

שיעורי ההתמדה וההישארות בקורסים גבוהים יותר עם לימודים אונליין

בקורסים פרונטליים רבים מתקשים לשמור על סטודנטים לאורך כל הקורס. מכון המחקר של אמריקה מצא כי זה לא המקרה בלמודים אונליין: קורסים אונליין העלו את שיעורי שימור הסטודנטים מכל דבר שנע בין 25% ל 60%.

תוכן מולטימדיה מרתק יותר, שליטה רבה יותר על האופן בו מקבלים את החומר והסבירות נמוכה ששיעורים מתנגשים עם התחייבויות אחרות – כל אלה תורמים לעלייה בדרישה ללימודים אונליין.

לימודים אונליין דורשים פחות השקעה בזמן

אנשים רבים אינם נוהגים להירשם לקורסים פרונטליים בגלל השקעת הזמן שתדרש להם. בדרך כלל זה כרוך בזמן לחזור וללכת לשיעורים, ובנוסף זמן ההמתנה למורים ותלמידים אחרים. לימודים אונליין חוסכים 40-60% זמן מלימודים במסגרת כיתות מסורתיות.

כמו כן, חשוב לציין כי אפשרויות לימודים אונליין מאפשרות לתלמידים לפצל את הזמן שהם משקיעים בקורס בכל דרך שתעבוד עבורם. הם לא צריכים להיות מסוגלים להקדיש נתחי זמן גדולים לקורס: זה יעבוד באותה מידה אם הם יכולים להפריש חצי שעה מהפסקת הצהריים שלהם בכל יום.

בחנים תכופים יותר יכולים להפחית את הסחות הדעת

שילוב של תכני מולטימדיה וחומרי לימודים באמצעות בחנים קצרים יכולים לשפר את מעורבות התלמידים. למעשה, מחקרים מהרווארד הראו כי השימוש בבחנים קצרים וקבועים חצה את הסחת הדעת של התלמידים, שילש את רישום הערות ושילובם הכללי של התלמידים בתוכן השתפר.

כמו כן, בחנים תכופים מאפשרים למדריכים לעקוב אחר ההתקדמות של התלמידים. מעקב מוגבר אחר תלמידים פירושו שמדריכים מסוגלים להיכנס מוקדם יותר כשצריך עזרה.

לימודים אונליין היא האפשרות הירוקה יותר

לימודים אונליין היא ללא ספק האופציה היעילה יותר לסטודנטים, אך היא גם טובה יותר לסביבה.

זה בהחלט הופך את הלימודים לשיטה יעילה יותר. קידום לימודים אונליין יכול לעזור לאנשים פרטיים וגם לתאגידים לעשות את שלהם למען הסביבה ולהיצמד ליעדים הסביבתיים האישיים שלהם.

הישארו מעודכנים

החברים שלנו מקבלים הטבות בלעדיות ועדכונים  ישירות לתיבת המייל שלהם