אם אתם חדשים בלימודים אונליין, קודם כל, ברוכים הבאים!

למידה אונליין היא דרך פנטסטית להגדיל את הידע והכישורים שלכם בסביבה ייחודית וגמישה עם חזקות והזדמנויות מובחנות משלה.

בין אם אתם מנסים לראשונה שיעורים אונליין ובין אם אתם מחפשים דרכים לחזק את ההרגלים והגישות שלכם, ישנם כמה תחומי מפתח שיש לקחת בחשבון כדי להגדיר את הלימודים כהצלחה ולנצל את מלוא כל הלמידה שיש להציע.

במאמר זה שיטות עבודה מומלצות ללמידה אונליין, אנו חולקים טיפים ואסטרטגיות שיעזרו לכם להצליח במסע הלמידה שלכם:

נהלו בצורה יעילה את זמנכם ומזערו את הסחות הדעת

הפיקו את המרב מהלימודים שלכם

מחפשים עוד אסטרטגיות להצלחה בלימודים אונליין? למדו על למידה אונליין תוך כדי ההתנסות בה: קחו הרצאה אונליין או סדנה אונליין והתנסו בה.

הפסקות לוח זמנים: קומו והסתובבו, צאו החוצה, נטרלו את הסחות הדעת שלך, אל תשכחו לזוז.

שימרו על הרגלים בריאים: המוח שלכם, כמו גופכם, זקוק למנוחה ופעילות גופנית. תנוחו, צאו החוצה ואכלו טוב.

ניהול זמן

אחד היתרונות הגדולים ביותר של למידה אונליין הוא הגמישות, אך חופש רב מדי יכול להציב אתגרים חדשים. מצאו דרכים לבנות ולייעל את זמנכם: מתי והיכן אתם לומדים הכי טוב ושימרו על מסלול הלמידה שלכם.

הקדיש זמן ללימוד: זה לא אומר שאתם צריכים לחסום לדוגמא ארבע שעות, שלושה ימים בשבוע. למידה אונליין נועדה להיות מודולרית וגמישה. יתכן שתמצאו 15 דקות לצפייה בהרצאת וידאו קצרה. אך כמובן שפעילויות למידה אחרות ידרשו זמן רב יותר. תכננו את הזמן והקדישו זמן ללמוד כמו לכל דבר אחר.

עקב אחרי מועדים אחרונים: הוסיפו תאריכי יעד חשובים ביומן כדי שלא תחמיצו מועדים חשובים.

צמצמו את הסחות הדעת: ככל שתוכלו, צמצמו את הסחות הדעת הן בסביבתכם הפיזית והן בסביבתכם הדיגיטלית. סגרו חלונות דפדפני אינטרנט שאינם רלוונטיים ללמידה שלכם, הרחיקו את הטלוויזיה, הנייד וכו ‘

אסטרטגיות למידה

בנוף הלמידה המודרני שלנו יש כמויות אדירות של תוכן על כמעט כל נושא שאפר לצפות בו, לקרוא ולהאזין לו, אך הידיעה שונה מעשייה. כדי להפיק את המרב מלמידה אונליין, וודאו שאתם מפתחים ידע ומיומנויות חדשים באופן שתוכלו לשמור וליישם שוב ושוב.

כדי להבטיח את הידע והכישורים החדשים שלכם שנלמדו, חשוב להתאמן, ליישם ידע בהקשרים שונים, ולהרהר בדברים שלמדתם, במיוחד כשאתם מתרגלים ומיישמים נושאים חדשים. חווית למידה מעוצבת היטב תספק לכם הזדמנויות להתאמן, ליישם ולהשתקף, תוכלו לחזק את הלמידה שלכם מחוץ לשיעורים על ידי חיבור הנושאים לחיי היומיום שלכם ובעבודה.

אסטרטגיות וידיאו: בסרטון מוקלט, השהו וכתבו סיכום קצר של מה ששמעתם כל כמה דקות. לסרטון בשידור חי, במיוחד אם ניתן לצפות בסרטון מאוחר יותר, הימנעו מרישום הערות. שימו לב למה שאתם שומעים והשתתפו בדיונים כדי לעזור לכם לשמור על המיקוד. הרימו את היד הווירטואלית שלכם או שאלו שאלות בצ’אט.

לוגיסטיקה

הפכו את המיידע הטכני נגיש: מיילים, טלפונים וקישורי התמיכה במקום אחד, כך שאם וכאשר תזדקקו לו, אתם לא תצטרכו לחפש. לדוגמה, מי הם אנשי התמיכה הטכנית עבור הקורס ואיך אתם פונים אליהם? אם יש לכם בעיות טכניות, לאיזו מחלקה אתם פונים?

אספו את הטכנולוגיה: אם הקורס דורש תוכנת ועידת וידיאו, הורידו את האפליקציה ובחנו היטב לפני שתתחיל הרצאה חיה. אם מטלות מועברות לשירותי ענן (למשל, Google Drive, Dropbox), וודאו שיש לך את פרטי החשבון הנדרשים או לקבל גישה.

צמצמו את ההסתמכות על WiFi: אם אפשר, השתמש בכבל. קורסים אונליין רבים עובדים גם בנייד, אך אחרים אינם עושים זאת.

הישארו מעודכנים

החברים שלנו מקבלים הטבות בלעדיות ועדכונים  ישירות לתיבת המייל שלהם