רבים מבעלי העסקים הקטנים הקימו את חברותיהם כדי לעסוק בתשוקותיהם, כגון: עיצוב תכשיטים, פתיחת מסעדה, ואפילו הקמת חברת ייצור. ואז הם מתחילים לחבוש את כל הכובעים: מנכ”ל העסק, סמנכ”ל השיווק, פיתוח מוצרים, מנהל כספים, מכירות ועוד ועוד.

לאיזה בעל עסק יש זמן לכל זה?

יועץ עסקי לעסקים קטנים יתאים את הסיוע לעסק בהתאמה אישית כדי לפתור את הבעיות הייחודיות שמפריעות לצמיחת העסק.

האם יש לכם שאלות לגבי דברים כמו מימון, שיווק, תפעול, מכירות, שינויים בעסק עקב הקורונה? יועץ עסקי יעבד אתכם כדי לפתור את האתגרים העסקיים הגדולים ביותר שלכם. 

ברור שיועצים עסקיים יכולים להוות נכס גדול לעסק שלך. אבל איך מוצאים אחד טוב? ישנם דברים שכדאי להיות מודעים אליהם כשמזמינים יועץ עסקי, שכן חלקם יהיו חזקים יותר מאחרים.

להלן מספר טיפים למציאת יועץ עסקי המושלם לעסקים קטנים, כך שתוכלו לקלוע למטרה

1. חפשו יועץ שניהל עסק קטן
עסקים קטנים הם שונים  מתאגידים גדולים. מצאו מאמן עסקי שמבין באתגרים המיוחדים של עסקים קטנים, כולל גיוס עובדים ושימורם, מימון, ניהול שיווק מוצרים והתעדכנות בטכנולוגיה.

בנוסף, כוונו ליועץ שהצליח עם האתגר העסקי הגדול ביותר שלך. למשל, אם המחסום העיקרי שלכם הוא מכירות, מקדו ליועץ שהוא מומחה מכירות.

2. חפשו יועץ עם אישורים של ייעוץ עסקי

מכיוון שכל אחד יכול להקים עסק ייעוץ, חפשו מישהו עם תואר עסקי או אישורי אימון אחרים כגון לקבלת שקט נפשי שאתם מקבלים עצות טובות.

3. בחרו יועץ שמתמקד בנישה שלכם
יועץ המתמחה בענף שלכם ידבר בשפה שלכם, יבין את החששות העסקיים שלכם וידע את התחרותיות שבה העסק שלכם פועל. אם יתמזל מזלכם, יהיו להם גם אנשי קשר נהדרים עבורכם.

אם אינכם יכולים למצוא יועצים עסקיים בנישה הספציפית שלכם, חפשו לפחות מי שמתמחה בעסקים קטנים. לא ניתן לציין מספיק את החשיבות של יועץ שמבין עסקים קטנים.

4. בקשו המלצות מחברים לעבודה וחברי הרשת החברתית שלכם במי נעזרו

היו ספציפיים לגבי מה שאתם מחפשים ועשו מחקר נוסף על כל מי שהם ממליצים עליו.

5.להפיק את המרב מיועץ עסקי
הצלחה עם יועץ עסקי אינה קלה כמו להעסיק אותם ולתת להם לעשות את שלהם. הצלחתם תלויה גם בכם. הטיפים הבאים יכולים להגדיר אתכם ואת היועץ העסקי שלכם לשותפות נהדרת.

תחילת תהליך ייעוץ עסקי לעסקים קטנים

שוחחו עם היועצים על הענף שלכם לפני הגיוס
יועץ עסקי יכול לטעון שהוא מכיר את הענף שלכם, אך אם הם לא מבינים זאת לגמרי, לשניכם יהיה קשה. שוחחו על הענף שלכם באריכות לפני שכירתם על מנת להבטיח שהם מבינים את העניינים של הנישה שלכם. יועץ עסקי לעסקים קטנים שמבין באמת את הענף שלכם יכול להציע ייעוץ על סמך ניסיון ממקור ראשון.

להציב גבולות
יועץ מקצועי לעסקים קטנים יישאר במקום בו תרצו. זה גורם חשוב להציב גבולות בשלב מוקדם, ולקבוע איזה סיוע תרצו: האם תרצו סיוע בתכנון פיננסי? או שאתם רוצים שהם יתבוננו מלמעלה ויתמודדו עם אסטרטגיית התמונה גדולה? הבהירו מתחילת התהליך עד כמה הם יהיו מעורבים בפעילות השוטפת של העסק.

שתפו את היועץ העסקי בתוכנית העסקית שלך
תלוי מאוד היכן העסק שלכם נמצא בפיתוחו, התוכנית העסקית שלכם עשויה להיות זיכרון רחוק או שהדיו עדיין רטוב. כך או כך, אם היועץ העסקי שלכם יסתכל על התוכנית העסקית שלכם זה יהיה מעולה, הוא יביא נקודת מבט חדשה ויסייע לכם לראות את הבעיות הבסיסיות.

להציב מטרות
בדיוק כמו שעסק זקוק לתוכנית עסקית, יועץ עסקי זקוק למטרות. לפני שכירת יועץ, חישבו על אבני דרך או יעדים שאתם רוצים שהיועץ יעזור לכם להגיע אליהם. לאחר מכן עברו על המטרות הללו עם היועץ שלכם לאחר שכירת שירותיו. זו יכולה להיות דרך נהדרת להבטיח שאין לך יועץ שפשוט עולה לך כסף, אלא שיהיה לך יועץ עסקי שמעביר את העסק שלך לכיוון שאליו אתה רוצה ללכת.

הפכו את התהליך לספורט קבוצתי
תנו לצוות שלכם גישה ליועץ העסקי שלכם. לעובדים שלכם נקודות מבט ייחודיות שיכולות להועיל ליועץ ולעזור להם לקבל תמונה ברורה יותר של העסק שלכם ולקבל החלטות משכילות יותר. לעובדים שלכם עשויים להיות רעיונות חדשים שיכולים לעזור לחברה שלכם.

העלאת העסק לשלב הבא
יועץ עסקי יכול לעזור לכם להרחיב את העסק הקטן שלכם תוך הורדת פריטים מלחיצים מהראש שלכם. יצרתם את העסק שלכם, והחזון שלכם דורש את תשומת לבכם. עם יועץ עסקי שמגבה אתכם, תוכלו להשקיע יותר זמן בהתמקדות בחזון שלכם ופחות זמן בלחץ על אסטרטגיה, שיווק ועוד.

קחו את הזמן שלכם לעשות את המחקר שלכם, ובסופו של דבר תמצאו יועץ עסקי שיעזור לכם להעלות את העסק שלך לשלב הבא.

מוזמנים לקורס הצלחה עסקית – ניר מקובסקי

הישארו מעודכנים

החברים שלנו מקבלים הטבות בלעדיות ועדכונים  ישירות לתיבת המייל שלהם