מכינים פיצה

הכי כיף לשחק עם הקטנטנים, לראות אותם מחייכים, ולדעת שגם יצרנו מגע.

וויסות חושי

וויסות הינו היכולת להסתגל לגירויים באופן מיטבי. זהו תהליך של למידה ומתחיל מהיום שהתינוק נולד. קשיים בויסות מאובחנים רק בגילאי 3-2 לכן, החל מגיל לידה ניצור חשיפה הדרגתית למרקמים על מנת לעבד את המידע ולהשתמש בו להסתגלות לסביבה.

עיסוי גב

לעיתים נוטים לשכוח את אזור הגב . מגע באזור זה, יוצר מודעות לגוף ואף מקל שיעול וליחה בזמני חולי.

עיסוי כפות רגליים

כפות הרגליים הינם השתקפות של כל הגוף. בעזרת מגע מדויק נוכל להקל על כאבים, להוריד אנרגיה ואף להביא לשינה טובה עבור התינוק.

עיסוי בטן

כחלק מהאתגרים שהתינוק הנולד מתמודד איתו, אתגר הקוליק (הגזים). תופעה זו מופיעה כחלק מהסתגלות תפקוד המעי לחיים מחוץ לרחם. מגע בתנועה באזור הבטן, תניע את המעי לפעולה ותקל על תהליכי העיכול והיציאות.

עיסוי בית חזה

פעם היו קוראים לזה “תרופת סבתא” היום, עיסוי בית חזה נעשה כחלק בלתי נפרד מריפוי מצבי חולי של התקררויות, חרחורים, נזלת וקשיי נשימה. עיסוי בית חזה מומלץ לא רק לתינוקות אלא גם לבוגרים.

עיסוי פנים

ישנם תינוקות שמגע בפנים מאד נעים להם וישנם תינוקות שהמגע יוצר אצלם “חוסר שליטה ולחץ” . לכן, את עיסוי הפנים נעשה בהדרגה על מנת שנוכל לעזור לתינוקות ולבוגרים במצבי חולי.

חציית קו אמצע

כשתינוק יוצא לאויר העולם, הוא יוצא עם מוטיבציה לתנועה. אך, כדי שמוטיבציה זו תתממש יש להראות לו את הדרך לתנועה. חציית קו האמצע של הגוף תאפשר לתינוק להשתלב בתנועה במרחב שלו ע”י היפוך, הגשת ידיים לחפץ, זחילה , אכילה ועוד.

עיסוי ידיים

חשיבות המגע בידיים ובכפות הידיים בפרט ישכללו את הקשר בין היד לפה , אחיזת חפצים והעברתם מיד ליד. בעזרת מגע, נחזק את מפרקי כפות הידיים על מנת שהתינוק יצליח להשען על כפות ידיו להמשך התפתחות תקינה.

עיסוי רגליים

מגע יוצר תנועה . עיסוי רגליים יזרים את זרימת הדם ויצור מודעות לתנועה אצל התינוק. המגע הינו מגע נוכח ועמוק.

הישארו מעודכנים

החברים שלנו מקבלים הטבות בלעדיות ועדכונים  ישירות לתיבת המייל שלהם